خاطرات گچساران

مشکلات کمبود بنزین

شنبه 23 تیر 1386

مشکلات کمبود بنزین

 

هفته گذشته گچساران چهره عجیبی داشت. خیابانها به نسبت قبل خلوت تر بودند. وسایل نقلیه عمومی مثل تاکسی و مسافربرهای شخصی خیلی کم دیده میشدند. آژانس های تاکسی تلفنی به حال نیمه تعطیل بودند. کمبود بنزین زندگی همه را مختل کرده. کارمندان دیرتر از همیشه به محل کارشان میرسند. برای گرفتن سرویس از تاکسی تلفنی باید به چندین جا زنگ بزنید تا بتوانید یک تاکسی پیدا کنید. خودم وقتی میخواستم به ترمینال بروم حدود 45 دقیقه منتظر تاکسی بودم.

از گوشه و کنار شنیده می شود که بسیاری از رانندگان شریف تاکسی ماشینشان را توی خانه خوابانده اند و سهمیه بنزینشان را با قیمت گزاف میفروشند و لذتش را میبرند. یکی از همکاران درمانگاه ما میخواست به مسافرت برود و بنزین نداشت. یکنفر به او پیشنهاد کرده بود کارت سوختش را به او لیتری هزار تومان قرض بدهد!  بنده خدا نصف شب به پمپ بنزین رفت و به کمک متصدی با وجدان آنجا بنزین را خیلی ارزانتر و لیتری 650 تومان تهیه کرد!

مشکل بنزین زندگی مردم را مختل کرده و همه چه ماشین دار و چه بی ماشین با مشکل مواجه هستند. زمانی اگر میخواستیم تغییر کوچکی در پرسنل بیمارستانمان بدهیم و کسی را جابجا کنیم نهادهای امنیتی مانع میشدند و میگفتند به مصلحت نظام نیست که فلان شخص را ( حتی گاهی یک کارگر ساده! ) جابجا کنید. ولی حالا که زندگی همه مردم دچار مشکل شده و بنزین در بازار سیاه و به چندین برابر قیمت فروخته میشود و در نتیجه قیمت اجناس افزایش چشمگیری یافته و همه مردم شهر در سختی هستند هیچکدام از اینها با مصلجت نظام مغایر نیست و سربازان گمنام امام زمان هیچ کاری نمیکنند و فقط نظاره گر هستند![ شنبه 23 تیر 1386 - 04:07 ق.ظ ]
[ویرایش شده در : - - -]

[ پیام ()|| طبیب خسته ] [روزنوشت , ] [+]


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات