خاطرات گچساران

کفش پاشنه بلند

دوشنبه 23 مهر 1386

کفش پاشنه بلند

 

من نمیدونم چه حکمتی در کاره که خانمهای محترم گچسارانی حتماً باید کفش پاشنه بلند و البته خیلی بلند بپوشند! انگار هرچی پاشنه کفششون بلندتر باشه شخصیتشون هم بالاتر میره!

باوجودیکه راه رفتن با این کفش های عجیب و غریب براشون خیلی سخته ولی بازهم به هیچ قیمتی حاضر نیستن ازش دل بکنن و به همین خاطر هم اکثرشون زانودرد و کمردرد دارن.

هرروز کلی از وقت من صرف این میشه که برای خانمها توضیح بدم که والّا بلّا این کفش ها با این پاشنه های غیر استانداردشون هم شکل پاتون رو عوض میکنه هم اینکه باعث میشه اینهمه پادرد و کمردرد داشته باشید. تو رو خدا بجای اینکه هر روز درمانگاه بیاید و این همه وقت صرف عکس و فیزیوتراپی و قرص و کپسول بکنید این کفش های لعنتی رو دور بندازید تا همه مشکلتون برطرف بشه. ولی دریغ از گوش شنوا! حاضرن سلامتی شون رو از دست بدن ولی از این کفش ها دل نمیکنن. اکثریتشون در جواب من میگن: نه آقای دکتر اینجورا هم که میگی نیست؛ من این کفش رو فقط همین امروز پوشیدم, علت پادردم چیز دیگه ست.  ولی جالبه که چند ماه پشت سرهم با همون کفش به درمانگاه میان و میرن و هربار فقط همون یک روز کفش پاشنه بلند پوشیدن!

کاش میشد بهشون حالی کرد که شخصیت زن به پاشنه کفشش نیست؛ بلکه ادب و نزاکت، شعور اجتماعی و فهم و دانشه که برای آدم شخصیت میاره. اگه این موضوع رو میفهمیدن هم مشکل پادرد اونا حل میشد و هم کلی از مشکلات روزمره ما توی درمانگاه![ دوشنبه 23 مهر 1386 - 07:10 ق.ظ ]
[ویرایش شده در : - - -]

[ پیام ()|| طبیب خسته ] [روزنوشت , ] [+]


شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات