تبلیغات
خاطرات گچساران - خیرات

خاطرات گچساران

خیرات

شنبه 14 مهر 1386

خیرات!

 

حاج آقا از کارمندای قدیم بهداری ماست که حالا چند سالیه بازنشسته شده. قبل از بازنشستگی هرروز توی نمازخانه بیمارستان بود و همه فرایض دینی رو بجا می آورد. منکه شناخت زیادی روی این بنده خدا نداشتم ولی میدیدم که بقیه خیلی قبولش دارن و حاج آقا حاج آقا میکنن.

دیروز صبح حاج آقا به درمانگاه اومده بود تا قبل از رفتن به نماز جمعه یه کار صواب و خیرات انجام بده! وقتی روی صندلی نشست بمن گفت: دکتر، من خودم اصلاً مریض نیستم ولی یه بنده خدایی هست که فقیره و خیلی دستش تنگه. اومدم با دفترچه خودم یه مشت قرص و دوا بگیرم و براش ببرم که توی خونه داشته باشه!

میخواستم بهش بگم حاج آقا شما که اهل نماز و حلال و حروم هستی مگه نمیدونی این کار دزدیه و خیرات نیست. ولی بهش هیچی نگفتم؛ چون میدونستم اثری نداره. این حاج آقا نفر اولی نیست که از کیسه شرکت نفت بذل و بخشش میکنه، نفر آخرشون هم نخواهد بود.

حاج آقا بجای اینکه ماه رمضونی به یه خونواده مستضعف مقداری پول کمک کنه یا اینکه براشون افطار ببره میخواست خیرات مفت و مجانی انجام بده که براش هیچ خرج و ضرری نداشته باشه! متأسفانه خیلی ها اینطور هستن. بجای اینکه از جیب خودشون پول خرج کنن از امکانات شرکت نفت به این و اون میبخشن و پیش خودشون فکر میکنن خیلی هم ثواب بردن؛ غاقل از اینکه این کار ثواب که نداره هیچ، خیلی هم گناه داره؛ چون با دزدی هیچ فرقی نمیکنه. درست مثل اون مردی که زمان امام صادق نون میدزدید و به فقرا میداد و فکر میکرد با این کار به بهشت میره چون ثواب خیرات و صدقه بیست برابر دزدیه و از این راه 20-1=19 تا ثواب توی نامه اعمالش باقی میمونه!![ شنبه 14 مهر 1386 - 12:10 ب.ظ ]
[ویرایش شده در : - - -]

[ پیام ()|| طبیب خسته ] [روزنوشت , ] [+]